Kosmetyki Naturalne - Dlaczego Warto?

„Jesteśmy tym, co jemy”.
„Regularna aktywność fizyczna jest kluczowa dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia”. 
„Dobrze się wysypiaj, zapewniaj sobie co najmniej 8 godzin snu w ciągu nocy”.

Twierdzenia te powtarzane są jak mantra, podkreślane i wdrażane do perfekcji przez wszystkich ludzi na świecie, którzy dbają o zdrowie. Dopracowujemy naszą dietę, abyśmy czuli się jak najlepiej, oraz regularnie wysilamy się do granic możliwości z pomocą różnych trenerów i programów. Dbamy o dobry sen, aby utrzymywać optymalną wydajność przez długi czas. 

Zapytasz: co to wszystko ma wspólnego z pielęgnacją skóry?

Po pierwsze powyższe zalecenia mają ogromny wpływ na zdrowie naszej skóry. Bez zachowania tych podstawowych zasad dbania o siebie nawet najlepsze programy pielęgnacji skóry nie zrobią żadnej różnicy. Jednak, jeśli chodzi o urodę, istnieją jeszcze inne mantry, które już w mniejszym stopniu za cel stawiają długofalowe korzyści lub środowisko, które nas otacza. Każą nam one skupiać się na utrzymywaniu młodego wyglądu, za wszelką cenę. Jedyne, co się liczy to perfekcyjny obraz w lustrze, najlepiej bez jakichkolwiek zmarszczek. Zabiegi przeciwstarzeniowe są wszędzie, jakbyśmy były w stanie zatrzymać czas i sprawić, że starość przestanie istnieć. 

Skóra to nasz największy narząd. Traktuj go z szacunkiem.

Nasza skóra wiedzie intensywne i zmienne życie. Wymaga odżywienia od wewnątrz i od zewnątrz. Zmienia się również z czasem, reagując na czynniki wewnętrzne i zewnętrzne. Nasza skóra jest odporna, lecz jednocześnie wrażliwa, tak jak nasze inne organy. Jej kluczowym zadaniem jest ochrona przed zagrożeniami z zewnątrz. 

To, co nakładamy na naszą skórę może się akumulować i wnikać do naszego organizmu, nawet do naszego krwiobiegu w większym stopniu niż początkowo myślano. 

Nie jest to jednak jedyny sposób, w którym preparaty do pielęgnacji skóry na nas wpływają. Substancje chemiczne używane w kosmetykach spływają z naszych pryszniców i docierają do wody i naszego pożywienia. W ten sposób toksykanty wpływają nie tylko na nas, a również na faunę i florę, która nas otacza, kończąc wreszcie na naszym talerzu i ponownie w naszym organizmie. 

Dlaczego miałybyśmy nakładać na skórę cokolwiek, co może szkodzić nam i środowisku? 

No właśnie. Mamy nad tym kontrolę, więc dlaczego nie dopracować tego aspektu do perfekcji? Najlepsze jest to, że nie musimy rezygnować z wydajności pielęgnacji skóry ani uczucia luksusu i rozpieszczenia. Traktowanie skóry naturalnymi, bogatymi składnikami nie tylko pomaga jej lepiej wyglądać, ale chroni ją również przed toksynami.   

Jesteśmy Elly. Chcemy starzeć się z wdziękiem i szacunkiem dla życia, które przeżywamy w pełni; dla nas oraz świata wokół nas. 

Nie wyprzedzając naszego czasu, ale płynąc razem z nim. Zmarszczki opowiadają historię, pokazują, że żyliśmy wystarczająco długo, aby zrozumieć, że świat nie jest czarno biały. Jesteśmy piękne nie dlatego, że wyglądamy jak 20-letnia supermodelka, ale dlatego, że czujemy się dobrze, działamy z myślą o innych, i z miłością wobec siebie i wszystkich wokół nas.  

Jesteśmy kochane takimi, jakimi jesteśmy — pocałunki i uściski od naszych rodziców, partnerów i dzieci opowiadają prawdziwą historię. Widzą w nas piękno, nawet jeśli same czasami za bardzo skupiamy się na zmarszczkach, które widzimy w lustrze. A kiedy jesteśmy wewnętrznie szczęśliwe i zadowolone, bije to od nas z daleka, niezależnie od tego, jakich używamy produktów do pielęgnacji skóry. 

Biorąc to wszystko pod uwagę, zachowaj ostrożność. Nie wszystkie naturalne produkty do pielęgnacji są automatycznie dobre dla Twojej skóry. 

Tak jak w innych rodzajach kosmetyków, w kosmetykach naturalnych również mogą znajdować się składniki, które mogą podrażniać skórę lub zwyczajnie na Ciebie nie działać. Różne składniki radzą sobie z różnymi problemami i rodzajami skóry. Zapachy zwykle różnią się od zapachów produktów syntetycznych i mogą na początku wydawać się „trochę zbyt naturalne”, ale krótko po zastosowaniu ulegają rozproszeniu. Dlatego zachęcamy do uważnego czytania opisów, aby znaleźć produkt, który spełnia nasze konkretne potrzeby. 

Niezależnie od tego, z jakiego powodu wybierasz naturalną pielęgnację — witamy na pokładzie. Pragniemy szczerze zachęcić Cię do odkrywania naszej kolekcji najlepszych naturalnych produktów na rynku. 

Rozpieszczaj się z czystym sumieniem. Dokonaj lepszego wyboru dla siebie i dla świata.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.
Udało się! Twój kod zniżkowy na pierwsze zamówienie to WITAMY.
Ten e-mail już istnieje w naszej bazie danych. Cieszymy się, że zapisałeś się do naszego newslettera wcześniej.