Jak nakładać kosmetyki na twarz, aby uzyskać najlepsze rezultaty?

Chcąc czerpać jak najwięcej korzyści z pielęgnacji skóry, prawdopodobnie zastanawiasz się, czy istnieje optymalny sposób nakładania produktów. Mamy dobrą wiadomość - istnieje i z przyjemnością się nim podzielimy. Dzięki tym prostym wskazówkom, nauczysz się jak poprawnie aplikować produkty do pielęgnacji skóry. A korzyści tej zmiany, zauważysz w zaledwie kilka tygodni. 

W zasadzie należy przestrzegać tylko dwóch zasad, które brzmią następująco: 

Zasada nr 1: Produkty nakładaj od najlżejszej konsystencji po najcięższą.

Zasada nr 2: Rób to bardzo delikatnie. Pamiętaj, że elastyczności skóry nie da się przywrócić — unikaj więc naciągania i uciskania twarzy.

Oto dobry przykład, jak mogłaby wyglądać Twoja codzienna pielęgnacja:

1. Rano delikatnie oczyść twarz przy pomocy wody micelarnej lub jeśli czujesz, że Twoja skóra tego potrzebuje, łagodnym produktem oczyszczającym na bazie olejków. Wieczorem postaw na podwójne oczyszczanie. Jest to niezbędne, szczególnie jeśli w ciągu dnia nosisz makijaż. W pierwszym etapie zmywasz tylko jego pierwszą warstwę z twarzy. Dlatego potrzebujesz kolejnego kroku, w którym usuniesz makijaż całkowicie z powierzchni skóry.

2. Gdy skóra jest nadal odrobinę zwilżona, należy zastosować tonik. Nie używaj płatków kosmetycznych —spryskaj twarz tonikiem albo wklep kilka kropli produktu delikatnie w skórę. Aby zrobić to naprawdę delikatnie, użyj środkowego i serdecznego palca. Możesz nałożyć więcej warstw toniku, jeśli Twoja cera potrzebuje dodatkowego nawilżenia.

Rolą toniku jest nawilżenie skóry i przygotowanie jej do lepszego wchłaniania pozostałych produktów. 

3. Następnie czas na serum. Ponownie — wklepuj je delikatnie w skórę. Nie zapomnij nałożyć serum na szyję i dekolt, a pozostałości produktu wmasuj w dłonie, ponieważ to właśnie na nich pojawiają się pierwsze oznaki starzenia.   

Jeśli używasz serum na bazie olejków zawierających składniki aktywne, zalecamy użycie go również na tym etapie (mimo, że jest to niezgodne z zasadą nr 1), chcemy przecież, aby składniki aktywne były jak najbliżej skóry. 

Serum stosuje się w konkretnym celu — na przykład do rozjaśnienia skóry witaminą C lub jej głębokiego nawilżenia kwasem hialuronowym.

4. Teraz czas na krem nawilżający. Ponownie —wklep go delikatnie w skórę, zamiast rozsmarowywać (co powoduje naciąganie skóry). Rodzaj kremu zależy od typu cery, ale z zasady na noc najlepiej jest stosować bardziej regenerujące i odświeżające składniki, ponieważ to właśnie wtedy skóra się regeneruje. 

5. Na dzień nie można zapomnieć o zastosowaniu kremu z filtrem. Szkodliwe działanie słońca może nie być natychmiast widoczne, ale z biegiem lat zacznie się ujawniać. Zaufaj nam i zainwestuj w przyszłość swojej skóry. Na szczęście ciemna opalenizna jest już passe, więc kompletna ochrona twarzy przed słońcem jest w pełni uzasadniona.

6. Pielęgnację zakończ olejkiem do twarzy. Teraz możesz w końcu przestać wklepywać i przejść do ruchów okrężnych (upewnij się jednak, że krem całkowicie wchłoną się w skórę), aby zrobić sobie mały masaż twarzy. Pamiętaj, że ruchy w górę pomagają walczyć z grawitacją.

Olejek do twarzy nie nawilża skóry, tylko tworzy warstwę ochronną, zatrzymującą wszystkie składniki nawilżające i regenerujące z wcześniej nałożonych produktów. Zapewnia także właściwe odżywienie.

O nie, za dużo zachodu!

Jeśli potrzebujesz skróconej wersji poprawnej pielęgnacji, skup się na tych podstawowych krokach:

1. Nigdy nie pomijaj prawidłowego oczyszczania. Rób to zawsze, bez wymówek!

2. Tonik zapewni skórze piękne nawilżenie i przygotuje ją do lepszego wchłaniania kremu.   

3. Krem nawilżający. (Warto zastosować jeszcze olejek, zwłaszcza zimą!)

4. Krem z filtrem na dzień — im większy filtr, tym lepsza ochrona.

Skontaktuj się z nami, a razem dobierzemy najlepsze produkty dla Twoich potrzeb. Dzięki zastosowaniu tych kilku zasad na codzień, widoczną różnicę zauważysz już po kilku tygodniach.

Odpowiednia pielęgnacja skóry rozpieści Twoje zmysły oraz zapewni odrobinę luksusu. Pozwól sobie na chwilę przyjemności tylko dla siebie - zapal świecę, włącz ulubioną muzykę, weź kilka głębokich oddechów i zrelaksuj się.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.
Udało się! Twój kod zniżkowy na pierwsze zamówienie to WITAMY.
Ten e-mail już istnieje w naszej bazie danych. Cieszymy się, że zapisałeś się do naszego newslettera wcześniej.