5 Kroków, Które Pozwolą Ci Stworzyć swój Rytuał Naturalnej Pielęgnacji

Wiemy, że znalezienie ulubionych produktów wymaga czasu oraz wielu prób i błędów. Dlatego ograniczyliśmy nasz wybór wyłącznie do najlepszych z najlepszych, aby ułatwić Ci odkrywanie świata naturalnych kosmetyków. Zachęcamy również do korzystania z naszych testerów i kosmetyków w mini rozmiarach, które idealnie sprawdzą się w podróży oraz stanowią mało ryzykowny sposób na wypróbowanie nowego produktu.

Więc jeśli naturalne kosmetyki to dla Ciebie nowość, pomożemy Ci dobrze zacząć:

1. Póki co, trzymaj się swoich ulubionych produktów.

Łączenie naturalnej pielęgnacji z dotychczasową jest całkowicie w porządku. Wiemy, że znalezienie właściwego zamiennika ulubionych produktów syntetycznych może być trudne i zająć dużo czasu.

2. Najpierw spróbuj zamienić produkty, których używasz w największych ilościach, na największym obszarze skóry.

Czy to krem, olejek do ciała, szampon czy odżywka. Nasze ciało jest narażone na działanie najczęściej używanych produktów. Przechodząc na kosmetyki naturalne, zmniejszasz narażenie na toksykanty. Dzięki temu ograniczasz również ilość szkodliwych produktów, które spływają z prysznica do środowiska, ponieważ materiały syntetyczne nie ulegają biodegradacji i ostatecznie trafiają do łańcucha pokarmowego, w którym uczestniczymy również my, ludzie.

3. Produkty do pielęgnacji skóry wybieraj ostrożnie, aby pasowały do Twoich potrzeb. Przechowuj w domu tylko te produkty, których naprawdę potrzebujesz. 

Nasze produkty posiadają wyraźnie oznakowanie dla jakiego rodzaju skóry są najlepsze. Możesz zaufać tym zaleceniom. Różne rodzaje skóry wymagają różnych składników, a produkty przeznaczone do cery tłustej mogą nie pasować do skóry normalnej. 

Zauważ również, że tak jak w przypadku kosmetyków syntetycznych, niektóre składniki kosmetyków naturalnych, takie jak substancje zapachowe, również mogą powodować podrażnienia. To, że produkt jest oznaczony jako naturalny i ekologiczny, nie oznacza automatycznie, że zawsze będzie właściwym produktem do danej skóry.

W miarę dostępności najpierw zamawiaj produkty w mini rozmiarach, które idealnie sprawdzą się w podróży lub próbkę testową, aby zyskać pewność, że produkt spełni Twoje oczekiwania. W innym wypadku skontaktuj się z nami za pośrednictwem Messengera, Instagrama lub poczty e-mail, a pomożemy Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie do Twoich potrzeb. 

4. Bądź cierpliwa.

Nie daj się zwieść przekazom marketingowym, które obiecują natychmiastowe rezultaty. Niektóre produkty rzeczywiście mogą zapewniać widoczną poprawę już po pierwszym użyciu, ale kluczem naprawdę zbalansowanej i pięknej skóry jest czas oraz cierpliwość. Oprócz środków nawilżających kosmetyki naturalne są pełne składników odżywczych, które dają długofalowe korzyści zamiast jednorazowego efektu nawilżającego. 

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zachęcamy do wprowadzenia porannej i wieczornej pielęgnacji skóry.

5. Poświęć trochę czasu tylko dla siebie i dodaj do tego trochę luksusu. 

Pielęgnacja urody powinna być relaksująca i przyjemna, więc nie wahaj się i pozwól sobie na luksusowe produkty. Nie ma absolutnie nic złego w rozpieszczaniu siebie (oraz swojej skóry, która, swoją drogą, jest największym organem naszego ciała) luksusowymi olejkami i serum do ciała lub spróbowaniu niebieskiej konturówki do oczu tylko dlatego, żeby się zrelaksować i poczuć się dobrze. W co innego inwestować jak właśnie nie w siebie?

Zapal świecę, włącz swoją ulubioną muzykę i poświęć 20 minut wieczorem dla siebie i pielęgnacji swojej urody. Warto spojrzeć na siebie w lustrze i wymienić wszystkie rzeczy, które w sobie lubisz. Czy to rysy twarzy, uśmiech, umiejętność dostrzegania pozytywów w trudnych sytuacjach, wsparcie, które dajesz jako kochająca osoba lub matka. Podziękuj swojemu ciału za to, że pozwoliło Ci przeżyć kolejny dzień i zachwycaj się tym niezwykłym ekosystemem, którym ono jest.

Aby uzyskać więcej wskazówek, skontaktuj się z nami, abyśmy mogli stworzyć rozwiązanie dostosowane specjalnie do Ciebie. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.
Udało się! Twój kod zniżkowy na pierwsze zamówienie to WITAMY.
Ten e-mail już istnieje w naszej bazie danych. Cieszymy się, że zapisałeś się do naszego newslettera wcześniej.