Whamisa – Kosmetyki do Koreańskiej, Naturalnej Pielęgnacji

Koreańska pielęgnacja, nazywana również K-Beauty, to już od wielu lat popularny trend w świecie naturalnej pielęgnacji i kosmetyków. Koreanki wciąż są uważane za te, które poświęcają najwięcej czasu, wysiłku i pieniędzy na swoją pielęgnację, aby dążyć do jak najpiękniejszej cery nawet bez makijażu oraz młodego wyglądu przez lata, niezależnie od wieku.

Nowe trendy i innowacje w branży beauty często pochodzą z Południowej Korei. Umiejętność łączenia najnowszych technologii z najstarszymi tradycjami uprawiania roślin i ziół sprawiła, że kraj ten stał się pionierem w branży kosmetologicznej. K-Beauty charakteryzuje się wieloetapową rutyną pielęgnacyjną. Jej najważniejsze kroki to rytuał oczyszczania, nakładanie kilku warstw produktu, różne spraye lecznicze, serum i mgiełki oraz maski w płachcie.

Założona w 2010 roku marka Whamisa jest jedną z nielicznych, które są przeznaczone do naturalnej pielęgnacji K-Beauty. Nawet jeśli koreańskie kosmetyki bazują na naturalnych składnikach, zazwyczaj zawierają one również syntetyki. Whamisa zrezygnowała ze wszystkich „dodatkowych” składników, a na swojej liście zostawiła tylko i wyłącznie te, które naprawdę działają bezpośrednio na naszą skórę i zapewniają widoczne efekty.

Marka zawiera wszystkie najważniejsze zalety K-Beauty: zaawansowaną technologię, długą linię produktów oraz okres rozwoju prac, niesamowite roślinne składniki oraz wspaniałe lekkie, ale głęboko nawilżające kompozycje. Whamisa skupia się bardziej na działaniu kosmetyku na skórę, niż na odczuciach podczas aplikacji produktu ( co zazwyczaj daje satysfakcję tylko na chwilę, ale ta naprawdę nie zapewnia skórze żadnych korzyści).

Whamisa uważana jest również za markę, która ma rozsądne ceny relatywnie do bogatej listy INCI. Więc niech to Cię nie zmyli – produkty mają bardzo konkretny skład i są naprawdę profesjonalne.

Produkty Whamisa składają się tylko i wyłącznie ze składników, które bezpośrednio oddziałują na Twoją skórę.

Kosmetyki Whamisa są całkowicie pozbawione wody ( została ona zastąpiona aloesem Aloe Barbadensis ) oraz zawierają długą listę sfermentowanych surowców. Fermentacja wpływa na korzystniejsze działanie składników i wydłuża ich efektywność. Brak wody w kosmetykach nie tylko gwarantuje w 100% bogate i odżywcze surowce roślinne, ale również widoczne rezultaty po krótkim czasie użytkowania.

Warstwy to słowo klucz dla K-Beauty, w tym dla Whamisy. Dzięki lekkiej kompozycji kosmetyki mogą być aplikowane na skórę warstwami, pozwalając każdej z nich się wchłonąć. Nie należy bać się, że kilka warstw kosmetyku zapycha pory, ponieważ kompozycje, które są lekkie, szybko i całkowicie wchłaniają się w skórę bez żadnego problemu. Założenia warstwowej pielęgnacji to po pierwsze dokładne oczyszczenie skóry, a następnie głębokie nawilżenie w kilku krokach, zaczynając od kosmetyków o najlżejszej konsystencji do najcięższej.

Jak mogłaby wyglądać przykładowa rutyna pielęgnacyjna z kosmetykami Whamisa?

Podwójne oczyszczanie olejkiem oczyszczającym oraz pianką, następnie tonik, balsam i na końcu krem. Moglibyśmy dodać jeszcze olejek, jako ostatni krok lub użyć go zamiast balsamu, czy kremu, w zależności od potrzeb naszej skóry. Podczas porannej pielęgnacji możesz nałożyć makijaż, jeśli to konieczne, a następnie spryskać twarz mgiełką.

Produkty Whamisa są tak proste w użyciu, że możesz aplikować je na wiele sposobów i zawsze przyniesie to korzyści dla Twojej skóry. Na początek możesz rozważyć używanie tylko jednego produktu lub jako uzupełnienie Twojej pielęgnacji z kosmetykami innych marek.

W Elly, uwielbiamy markę Whamisa, którą testowaliśmy przez lata, zanim jeszcze pojawiła się w naszej kolekcji. Przedstawiamy kilka produktów, o których szczerze możemy powiedzieć, że używaliśmy regularnie i naprawdę są warte polecenia:

1. Maska w płachcie – mega efektywne, żelowe maski Whamisa są pełne nawilżenia. Jeśli potrzebujesz natychmiastowego efektu, to jest to Twoja tajna broń. Jeżeli zastanawiasz się nad przetestowaniem jednego produktu tej marki, koniecznie wybierz ten! Ceny masek żelowych zaczynają się od 39.00 zł

2. Whamisa Krem Nawadniający – nasz absolutny faworyt! To must have na suchy, jesienno-zimowy okres. Jego konsystencja może zaskoczyć niejednego eksperta – to nie jest jeden z tych tłustych kremów nawilżających, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Krem jest wyjątkowo lekki i prawie nie czuć go na skórze! Ale zaufaj nam – naprawdę silnie nawilża. 51m prawdziwej magii w słoiczku za 149,00zł.

3. Whamisa Micellar Water – bądź delikatna dla swojej skóry i nie podrażniaj jej podczas oczyszczania. Ta woda micelarna jest idealna na odświeżenie skóry o poranku i wystarczająco mocna dla wieczornego demakijażu. Cena to 98.00 zł

Nowe opakowania produktów Whamisa są jeszcze bardziej przyjazne środowisku.

Jeśli znałaś tę markę już wcześniej, prawdopodobnie zauważyłaś, że design opakowań zmienił się w ostatnim czasie. My je uwielbiamy! Teraz nie tylko wyglądają one niesamowicie estetycznie i designersko, ale również są lepiej przystosowane do recyklingu:

• Część nowych opakowań z tworzywa sztucznego jest wykonana z biodegradowalnego plastiku, a reszta z częściowo przetworzonego plastiku. Plastik biodegradowalny jest poddawany recyklingowi na odpady zmieszane.

• Opakowania szklane są zrobione ze szkła powlekanego, które można poddać recyklingowi (nie jest to więc szkło opalowe). Część szkła pochodzi z recyklingu.

• Zmiana miała na celu jak największe ograniczenie stosowania plastiku w nowych opakowaniach.

• Wszystkie opakowania kartonowe nadają się do kompostowania, a użyte tusze są na bazie soi.

• Na opakowanie każdego produktu jest wyjaśnione z jakiego materiału zostało ono zrobione i jak należy je segregować.

Ale nie tylko opakowanie przeszły drastyczną przemianę, również kompozycje składników zostały odnowione i udoskonalone. Czasami takie zmiany nie są efektywne i nie niosą ze sobą dużych korzyści, ale w przypadku Whamisy to był strzał w dziesiątkę!

Produkty są nawet bardziej przystosowane do wrażliwej skóry, a zapachy nie są tak silne jak w poprzedniej wersji. Nawet skład naszego ulubionego kremu nawadniającego, który już wcześniej uznawaliśmy za jeden z najlepszych kremów nawilżających został zmieniony, żeby uzyskać efekt jeszcze lepszej kompozycji składników!

Jeżeli chciałabyś się dowiedzieć, jakie jeszcze zmiany wprowadzono w kompozycjach składników produktów Whamisa, skontaktuj się z nami. Z chęcią Ci pomożemy! A może po prostu w którymś momencie o tym napiszemy?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.
Udało się! Twój kod zniżkowy na pierwsze zamówienie to WITAMY.
Ten e-mail już istnieje w naszej bazie danych. Cieszymy się, że zapisałeś się do naszego newslettera wcześniej.